LGP: Włosi najlepsi na treningach

19:50, 29.07.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 19:51, 29.07.2016

Davide Bresadola Sebastian Colloredo Janni Reisenauer

Sebastian Colloredo i Davide Bresadola okazali się najlepsi podczas treningów przed kwalifikacjami do jutrzejszego konkursu Letniego Grand Prix w Hinterzarten. W drugim treningu z dobrej strony pokazał się Maciej Kot, który zajął drugie miejsce. Kwalifikacje już o 20.

Pierwszy trening rozgrywany był w niezwykle zmiennych warunkach. Sędziowie kilkakrotnie musieli korygować długość rozbiegu. Na swoistej loterii najbardziej skorzystał Sebastian Colloredo. Włoch oddał skok o długości 101 metrów i zwyciężył w treningu. Na drugim miejscu uplasował się debiutujący w zawodach Letniego Grand Prix Czech Tomas Vancura. Lądował on na 104. metrze, co było najdłuższą odległością tej serii. Podium uzupełnił Norweg Tom Hilde (101 metrów).

W czołowej szóstce znalazło się jeszcze miejsce dla Phillipa Sjoena (103 m), Richarda Freitaga (100 m) i Jarkko Maeaettae (101,5 m). Niestety w gronie tym nie znaleźli się Polacy, a najlepszy z naszych reprezentantów - Maciej Kot - uplasował się dopiero na 16. miejscu. Lider klasyfikacji generalnej LGP uzyskał 95 metrów. W tym samym miejscu lądował też kolejny z naszych reprezentantów, Klemens Murańka, który uplasował się na 23. miejscu. Dwie pozycje niżej sklasyfikowano Kamila Stocha (93,5 m), a Dawid Kubacki po skoku na 90,5 m zajął 29. miejsce. Pod koniec stawki uplasowało się kolejnych dwóch naszych reprezentantów. Piotr Żyła (91 m) był 44., a Jakub Wolny (89 m) 46.

Podczas drugiego treningu warunki troszkę się uspokoiły. Nadal nie było jednak mocnych na Włochów. Tym razem najlepszy skok oddał Davide Bresadola. Podopieczny Łukasza Kruczka lądował aż na 107 metrze. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Kot. Polak uzyskał równo sto metrów. Na podium znalazło się też miejsce dla Petera Prevca, którego skok był o 2 metry dłuższy od próby Kota, jednak ze względu na korzystniejsze warunki uplasował się tuż za naszym reprezentantem.

Czołową szóstkę uzupełnili Markus Eisenbichler (103,5 m), Michael Hayboeck (100,5 m) oraz Andreas Wank (101,5 m). Na ósmym miejscu po skoku na 99,5 metra uplasował się Klemens Murańka. Słabiej spisali się pozostali Polacy. 32. miejsce po skoku na 94,5 metra zajął Jakub Wolny, a tuż za nim znalazł się Kamil Stoch (94,5 m).Trzydziesty siódmy był Dawid Kubacki (93 m), a Piotr Żyła po skoku metr krótszym od próby skoczka z Nowego Targu zajął 39. pozycję.

Kwalifikacje w Hinterzarten zaplanowane są na godzinę 20. Weźmie w nich udział 57 skoczków, w tym czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej, która udział w konkursie ma już zapewniony. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!