LGP w Rasnovie: Geiger wygrywa, Żyła na drugim miejscu

16:36, 22.09.2018 Agnieszka Białek Aktualizacja: 17:03, 22.09.2018

Karl Geiger wygrał dzisiejsze zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, które odbywają się w rumuńskim Rasnovie. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła, a trzeci był Jewgenij Klimow, który utrzymuje koszulkę lidera cyklu.

Po pierwszej serii zawodów Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, które w ten weekend odbywają się w Rasnovie, prowadził reprezentant Niemiec - Karl Geiger, który uzyskał w swojej próbie 98 metrów. Na drugiej pozycji uplasował się Piotr Żyła po skoku na 95,5 metra. Do prowadzącego Geigera, Piotr Żyła tracił 4,7 pkt. Najlepszą trójkę zawodników po pierwszej serii uzupełnił Władymir Zografski (94,5 metra).

Czwarte miejsce zajmował Lider cyklu - Jewgenij Klimow (95,5 metra). Jego strata do podium wynosiła tylko 0,7 pkt. Na kolejnych miejscach piątym i szóstym uplasowali się kolejno - Dawid Kubacki (94 metry) i Jakub Wolny (93,5 metra). Stefan Hula skokiem na 93,5 metra zapewnił sobie po pierwszej serii miejsce ósme, a tuż za nim wylądował Maciej Kot po skoku na 95 metrów. Zdecydowanie najgorzej z naszych reprezentantów poradził sobie Kamil Stoch. Nasz wielokrotny medalista Olimpijski w swojej próbie uzyskał tylko 91 metrów, co pozwoliło mu zająć 13 lokatę.

Pełne wyniki pierwszej serii zawodów

W drugiej serii zawodów, Karl Geiger potwierdził, że dzisiaj nie ma sobie równych. Skokiem na odległość 99 metrów zapewnił sobie zwycięstwo w zawodach. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła, który tym razem skoczył 97 metrów i wyprzedził kończącego konkurs na trzeciej pozycji Jewgenija Klimowa (98 metrów) o 4,2 pkt. Natomiast, Piotr Żyła do zwycięzcy dzisiejszych zawodów stracił aż 8,9 pkt.

Tuż za podium dzisiejszych zawodów w Rasnovie, uplasował się Dawid Kubacki, który lądował na 97 metrze w drugiej rundzie. Piąty był Władymir Zografski (94,5 metra), który po pierwszej serii spadł z trzeciego miejsca. Na szóstym miejscu zameldował się Ryoyu Kobayashi (93,5 metra; 97 metrów).

Pozycje ósmą po pierwszej serii utrzymał Stefan Hula. W drugiej serii podopieczny Stefana Horngachera skoczył na odległość 95 metrów.  Maciej Kot (94,5 metra) oraz Jakub Wolny (93,5 metra) uplasowali się odpowiednio na pozycjach 10 i 11. Ostatecznie dzisiejszy konkurs na 13 miejscu zakończył Kamil Soch, który w finałowej serii uzyskał 95,5 metra.

Pełne wyniki zawodów

Jewgenij Klimow utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Rosjanin ma na swoim koncie 425 pkt. Na drugim miejscu plasuje się Kamil Stoch z dorobkiem 322 pkt. Jeżeli nasz Mistrz Olimpijski myśli o wygraniu cyklu, to do Klimowa w najbliższych trzech konkursach musi aktualnie odrobić 103 pkt. Trzecią pozycje zajmuję Piotr Żyła (310 pkt.).