LGP w Klingenthal: Watabe najlepszy w rundzie prowizorycznej. Kupczak wysoko

19:30, 27.08.2019 Agnieszka Białek

Akito Watabe potwierdza dobrą formę w tegoroczne lato. W Klingenthal właśnie wygrał rundę prowizoryczną przed jutrzejszymi zawodami z cyklu Letniego Grand Prix. Na wysokiej pozycji znalazł się Szczepan Kupczak.

Akito Watabe skokiem na 139 metrów, wygrał rundę prowizoryczną w Klingenthal. Już jutro na Vogtland Arena i okolicznych trasach biegowych, kombinatorzy norwescy zmierzą się w drugim konkursie z cyklu Letniego Grand Prix. Japończyk na razie wydaje się być w bardzo wysokiej formie i będzie głównym faworytem konkurencji. Na drugim miejscu rundy, znalazł się Franz-Josef Rehrl, który uzyskał 138,5 metra. Trójkę najlepszych zawodników uzupełnił Ryota Yamamoto. Kolega z reprezentacji Watabe, oddał skok na odległość 136,5 metra.

Czwarte miejsce przypadło w udziale Christianowi Deuschlowi (132 metr). Na piątym miejscu zameldował się pochodzący z Niemiec - Terence Weber (135 metry). Szczepan Kupczak po skoku na 130 metrów, został sklasyfikowany na pozycji szóstej. To pierwszy start reprezentantów Polski tego lata. Jak widać Kupczak nadal bardzo przyzwoicie prezentuje się na skoczni.

Oprócz Szczepana Kupczaka do Klingental przyjechało jeszcze trzech zawodników. Piotr Kudzia w swojej próbie uzyskał 123,5 metra, co dało mu 24 miejsce. Nieco gorzej zaprezentowali się Wojciech Marusarz (117,5 metra) i Adam Cieślar (118 metrów), którzy odpowiednio zajęli lokaty 38 i 41.

Pełne wyniki rundy prowizorycznej

W Klingenthal bieg zaplanowano ze startu wspólnego. Zawody rozpoczną się o godz. 17:00.