LGP w Kliengenthal: Kamil Stoch wygrał pierwszy trening, Andreas Stjernen drugi

15:53, 02.10.2018 Agnieszka Białek Aktualizacja: 16:11, 02.10.2018

Pierwszy trening przed kwalifikacjami do ostatniego konkursu z cyklu Letniej Grand Prix wygrał Kamil Stoch przed Zakiem Mogel i Stephanem Leyhe. W drugim triumf odniósł Andreas Stjernen. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła i Stephan Leyhe. Start kwalifikacji przewidziano na godz. 19:00.

I trening

W pierwszym treningu dzisiejszego dnia triumfował Kamil Stoch. Nasz złoty medalista Olimpijski poszybował na odległość aż 141,5 metra. Drugi był Zak Mogel, który lądował bliżej o pół metra od Stocha. Stephan Leyhe uzyskał jeszcze lepszą odległość od wspomnianej wyżej dwójki. Niemiec przy dobrych warunkach atmosferycznych skoczył 145,5 metra. Powracający po chorobie Daniel Andre Tande oddał skok na odległość 146,5 metra, co jest najlepszym wynikiem pierwszego treningu. Na piątym miejscu uplasował się Richard Freitag, który uzyskał 138 metrów. Dawid Kubacki z odległością wynoszącą 137,5 metra, zameldował się na szóstej pozycji. Lider Letniego Grand Prix - Jewgenij Klimow (142,5 metra) uplasował się na siódmym miejscu.

Kolejni polscy skoczkowie znaleźli się dopiero w trzeciej dziesiątce treningu. Maciej Kot w swojej próbie oddał skok na odległość 130,5 metra, co dało mu 21 lokatę. Piotr Żyła (129,5 metra) i Stefan Hula (128 metrów) zajęli odpowiednio miejsca 26 i 31. Najgorzej z naszych reprezentantów spisał się Jakub Wolny, który  po skoku na 125 metrów, zameldował się na 39 pozycji.

II trening

W drugim treningu triumf odniósł Andreas Stjernen, który uzyskał odległość 145 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła (141 metrów). Trzeci był Stephan Leyhe, który lądował na 139,5 metrze. Czwarte miejsce zajął zwycięzca z Hinzenbach - Daniel Huber (143,5 metra). Robert Johansson po skoku na 141,5 metra, zajął pozycje piątą. Na szóstej lokacie znalazł się Markus Eisenbichler, który poszybował na 140 metr.

Dawid Kubacki w swojej drugie próbie uzyskał 128,5 metra, co dało mu dopiero 15 pozycje. Kolejnym z polskich reprezentantów w klasyfikacji treningu jest Maciej Kot, który skokiem na 127,5 metra zajął 18 miejsce. Tym razem nieudany skok zaliczył Kamil Stoch. Nasz Mistrz Olimpijski oddał skok na odległość 126 metrów i musiał się zadowolić 26 pozycją. Stefan Hula (127,5 metra) był 33. Ponownie Jakub Wolny zajął najgorsze miejsce na treningu z naszych reprezentantów. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z Val di Fiemme z 2014 r. lądował na 122 metrze. Zajął tym samym dopiero 50 miejsce.

Pełne wyniki treningów

Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 19:00. Niestety, żadna polska stacja telewizyjna nie przewiduje transmisji.