LGP w Hinterzarten: Wygrana dla Kubackiego, Żyła trzeci

22:10, 29.07.2017 Anna Felska Aktualizacja: 11:25, 30.07.2017
reo

W drugim konkursie indywidualnym w tegorocznej Letniej Grand Prix ponownie zwyciężył Dawid Kubacki. Na drugim miejscu znalazł się Stephan Leyhe. Na trzeciej pozycji w Hinterzarten został sklasyfikowany Piotr Żyła. W serii finałowej mogliśmy oglądać sześciu reprezentantów Polski.

Po pierwszej serii konkursu indywidualnego z cyklu Letniej Grand Prix na prowadzeniu znajdował się Dawid Kubacki. Polak skoczył 105 metrów, co dało mu w sumie 142.7 punktów. Drugą pozycję zajmował zawodnik gospodarzy, czyli Stephan Leyhe, który do lidera tracił aż 7.9 punktów. Z kolei ostatnie miejsce na podium należało do Havlora Egner Graneruda. Reprezentant Norwegii wylądował na 102 metrze. Czwarty był Maciej Kot z sumą punktową wynoszącą 133.4. Na piątym miejscu został sklasyfikowany kolejny Polak - Piotr Żyła, który uzyskał 102.5 metrów. Pozostali podopieczni trenera Stefana Horngachera również spisali się dobrze. Jakub Wolny (101 metrów) uplasował się na lokacie 8, Stefan Hula (100.5 metrów) znalazł się na 10 pozycji, a Kamil Stoch (100 metrów) był 11.

W drugiej serii niepokonany okazał się Dawid Kubacki. Aktualny lider klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix poszybował na 104.5 metr. Za oba skoki uzyskał 283.3 punktów. Również Stephan Leyhe zdołał utrzymać swoją pozycję. Niemiec skoczył 103.5 metrów, a ostatecznie do pierwszego Kubackiego stracił 11.9 punktów. Natomiast na trzecią lokatę wskoczył Piotr Żyła. W serii finałowej wylądował na 103.5 metrze, co dało mu 269.8 punktów. Swoje miejsce utrzymał również Maciej Kot (101.5 metrów). Rezultat poprawił również Stefan Hula (104.5 m), który przesunął się na 7 miejsce. Jakub Wolny (101.5 m) konkurs w Hinterzarten zakończył na 9 pozycji, a Kamil Stoch (102.5 m) był ostatecznie 10.