LGP w Courchevel: Yuki Ito najdalej w treningach, Polki nie wystartowały

Yuki Ito Sara Takanashi Maren Lundby

Przed nami inauguracyjne zawody Letniego Grand Prix pań. W Courchevel odbyły się treningi przed kwalifikacjami do wieczornego konkursu. W dwóch seriach najlepiej spisały się Japonki – Yuki Ito oraz Sara Takanashi. 

W pierwszej serii treningowej Yuki Ito uzyskała 96 m, o pół metra wyprzedzając swoją rodaczkę Sarę Takanashi. Trzecią lokatę po skoku na 90 m zajęła Rosjanka Irina Avvakumova. Tuż za czołową trójką uplasowała się Finka Julia Kykkaenen (94,5 m). Kolejne miejsca zajęły: Manuela Malsiner, Yuka Seto, Elena Runggaldier, Kaori Iwabuchi, Anastasiya Barannikova oraz Spela Rogelj.

Druga seria treningowa ponownie należała do Japonek. Yuki Ito znów okazała się najlepsza, lądując na 99,5 m. Druga Sara Takanashi uzyskała 100,5 m. Trzecia Katharina Althaus wylądowała na 89,5 m. Oczko niżej niż w pierwszej serii uplasowała się Irina Avvakumova (89 m). Na piątym miejscu znalazła się Spela Rogelj (90,5 m).

Pełne wyniki

Mimo zgłoszenia do zawodów na starcie nie pojawiły się Polki – Kinga Rajda oraz Anna Twardosz. Powodem ich nieobecności mają być problemy ze sprzętem, który nie dotarł do Courchevel.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.