LGP: Końcowe zawody wygrywa znowu Maciej Kot

17:06, 02.10.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 20:32, 31.10.2016

kamil-stoch

Konkurs w Klingenthal był już ostatnim z Letniego Grand Prix. Dzięki świetnym występom podczas letnich zmagań Maciej Kot wywalczył triumf w całym cyklu. Podczas zmagań w Niemczech po raz kolejny wygrał, pieczętując zwycięstwo.

Do serii finałowej zakwalifikowało się pięciu z siedmiu Polaków. Piotr Żyła ukończył zmagania na 26. miejscu, Stefan Hula na 21. miejscu, aż trzech zawodników uplasowało się w pierwszej dziesiątce, Dawid Kubacki dzięki skokom na 131,5 metra oraz 126 metrów ukończył zmagania na 7. miejscu. Kamil Stoch po skokach na 131 i 132 m. wskoczył na drugie miejsce na podium jednocześnie zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Maciej Kot z przewagą prawie 30 punktów wygrał konkurs. Jakub Wolny i Klemens Murańka nie zdobyli żadnych punktów plasując się na miejscach 38. i 39.

Na trzecim miejscu na podium zmagania ukończył Peter Prevc, który po pierwszej serii był dziesiąty. Warto nadmienić, iż triumfator Letniego Pucharu Kontynentalnego, Markus Eisenbchler, zawody ukończył na 5. miejscu.