Justyna Kowalczyk druga w Reistadløpet, triumf Masako Ishidy

Justynie Kowalczyk nie udało się wygrać drugi raz z rzędu maratonu narciarskiego Reistadløpet, zaliczanego do cyklu Visma Ski Classics. Polka musiała dziś uznać wyższość japońskiej biegaczki Masako Ishidy, z którą przegrała o niespełna dwanaście sekund.

Trzy tygodnie temu Justyna Kowalczyk triumfowała w prestiżowym biegu Birkebeinerrennet rozgrywanym w Norwegii. Dziś Polka miała szansę, aby po raz drugi z rzędu wygrać zawody zaliczane do cyklu Visma Ski Classics, bowiem pojawiła się na liście startowej Reistadløpet. Przed rokiem biegaczka z Kasiny Wielkiej była najlepsza na trasie z Setermoen do Bardufoss i w tym sezonie także była jedną z głównych faworytek.

Kowalczyk od początku biegu utrzymywała się w czołówce i pokonywała kolejne kilometry wspólnie z Masako Ishidą i Astrid Oeyre Slind. Na punkcie pomiaru po 15 km na prowadzeniu była Polka, a tuż za jej plecami biegła Japonka. Kilkadziesiąt sekund straty miała już Norweżka Slind, która nie mogła wytrzymać tempa dyktowanego przez liderki. Daleko z tyłu zostały pozostałe biegaczki, a ich straty były liczone w minutach.

Justyna Kowalczyk i Masako Ishida do ostatnich metrów biegu toczyły zaciętą walkę o zwycięstwo. Obie biegaczki zmieniały się na prowadzeniu i czekały na odpowiedni moment do ataku. Ostatecznie więcej sił zachowała Azjatka, która na jednym z ostatnich podbiegów zyskała kilka sekund przewagi i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. Kowalczyk finiszowała ze stratą 12 sekund do zwyciężczyni. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Astrid Oeyre Slind (+2:13 min), a na czwartym Katerinę Smutną (+8:58 min). Dopiero ósma była liderka cyklu Visma Ski Classics, Szwedka Britta Johansson Norgren (+13:26 min).

Źródło: informacja własna

2 myśli na temat “Justyna Kowalczyk druga w Reistadløpet, triumf Masako Ishidy

 • 7 kwietnia 2018 o 20:35
  Permalink

  Brawo Justyna !!!

  Brawo Justyna !!!

  Brawo Justyna !!!

  Brawo Justyna !!!

  Brawo Justyna !!!

  Brawo Justyna !!!

  Brawo Justyna !!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: