Justyna Kowalczyk czwarta na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym w Saariselce

14:47, 19.11.2017 Daniel Topczewski Aktualizacja: 14:48, 19.11.2017

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu FIS w fińskiej Saariselce. Polka przegrała z dwiema Francuzkami i Kazaszką.

Trzydniowe zmagania w Saariselce zakończyły się niedzielnym biegiem na 10 kilometrów stylem dowolnym. Dla Justyny Kowalczyk był to najtrudniejszy dzień, bowiem zarówno piątkowy, jak i sobotni bieg odbywał się klasykiem, w którym biegaczka czuje się zdecydowanie lepiej. Polka zajęła w nich odpowiednio: drugie i pierwsze miejsce.

Dzisiejszy start podopieczna Aleksandra Wierietielnego zakończyła na czwartej lokacie, podium przegrywając dosłownie o kilka sekund. Kowalczyk do trzeciej na mecie Francuzki Aurore Jean straciła tylko dwie sekundy, a do finiszującej na drugim miejscu Kazaszki Anny Szewczenko - pięć. Bezkonkurencyjna była dziś natomiast inna z reprezentantek Francji, a mianowicie Coraline Thomas Hugue. Trójkolorowa minęła linię mety z wynikiem 27:35,0 min i uzyskała prawie 50 sekund przewagi nad swoimi najgroźniejszymi rywalkami.

Bieg na 10 kilometrów łyżwą zakończył zmagania w Saariselce, które były ostatnim etapem przygotowawczym dla Justyny Kowalczyk przed inauguracją Pucharu Świata w Kuusamo. Pierwsze zawody tego cyklu zaplanowane są na weekend od 24 do 26 listopada.