Heidi Weng i Petter Northug wygrali zawody Toppidrettsveka

14:11, 22.08.2016 Daniel Topczewski
reo

Reprezentanci Norwegii Heidi Weng i Petter Northug wygrali tradycyjne zawody Toppidrettsveka rozgrywane w Aure i Trondheim w dniach 18-20 sierpnia. Na całą rywalizację składały się cztery biegi: dwa sprinterskie i dwa na dystansach.

Heidi Weng była największą gwiazdą wśród kobiet. Norweżka wygrała pierwszy bieg rozgrywany na dystansie 24 kilometrów stylem dowolnym z przewagą niemal czterech minut nad swoimi rywalkami. 25-letnia biegaczka była najlepsza także w sprincie stylem klasycznym i dzięki temu do biegu pościgowego przystąpiła z ogromnym zapasem czasowym. Ostatecznie zawodniczka z Kraju Fiordów dobiegła na metę niespełna półtorej minuty przed swoją rodaczką Kathrine Rolsted Harsem. Trzecia była Silje Øyre Slind.

Wśród mężczyzn rywalizacja była bardziej wyrównana. Petter Northug na ostatni etap wybiegł dwadzieścia pięć sekund przed rywalami, ale o zwycięstwo musiał walczyć do samego końca. Multimedalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich zapewnił sobie triumf na sprinterskim finiszu. Norweg pojawił się na mecie trzy sekundy przed swoim rodakiem Mattisem Stenshagenem. Trzecie miejsce zajął Mikkael Gunnulfsen.