Hannes Reichelt mistrzem Austrii w zjeździe

13:41, 28.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 14:03, 28.03.2017

Po zmaganiach o tytuły mistrzów Austrii w konkurencjach technicznych, nadszedł czas na rozdanie medali za konkurencje szybkościowe. Dziś w Saalbach-Hinterglemm przeprowadzono zawody w zjeździe mężczyzn, w których najlepszy był Hannes Reichelt.

Pomimo że Hannes Reichelt to jeden ze starszych zawodników, którzy jeszcze startują , wciąż jest liderem austriackiej kadry w konkurencjach szybkościowych. W tym sezonie zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w którym dwukrotnie triumfował (raz w zjeździe i raz w supergigancie). Do tych zwycięstw dorzucił dziś triumf w Mistrzostwach Austrii w zjeździe. Co ciekawe jest to dopiero pierwszy tytuł mistrzowski Reichelta w zjeździe. Trzykrotnie zdobywał mistrzostwo w supergigancie i slalomie gigancie. Drugie miejsce zajął Matthias Mayer, który uzyskał wynik o 0,15 sek. gorszy od Reichelta. Na pozycji trzeciej sklasyfikowano Romeda Baumanna (+0,44 sek.). Na czwartym miejscu uplasowali się razem Niklas Köck i Frederic Berthold (+,61 sek.), na szóstym również wspólnie Szwajcar Ralph Weber i Vincent Kriechmayr (+0,77 sek.). Ósmy był Daniel Danklmeier (+0,80 sek.).

Wyniki zjazdu mężczyzn

- To dla mnie bardzo pomyślne zakończenie długiego i intensywnego sezonu. Miałem dziś dobrą pozycję startową i bardzo się cieszę ze zdobytego tytułu - powiedział po zawodach Hannes Reichelt.

Jutro w Saalbach odbędą się zawody w kombinacji alpejskiej i supergigancie kobiet i mężczyzn.