FIS Cup w Szczuczyńsku: Lienher i Sdierżykowa najlepsi

Czwartkowe zawody z cyklu FIS Cup były pierwszymi imprezami międzynarodowej rangi, które odbyły się na obiekcie w kazaskim Szczuczyńsku (HS 99). Premierowymi zwycięzcami okazali się Austriak Maximilian Lienher oraz reprezentantka gospodarzy, Walentyna Sdierżykowa. W środkowej Azji nie startowali reprezentanci Polski.

Lienher prowadził już po pierwszej rundzie. Skoczył aż 100 metrów, w dodatku w bardzo dobrym stylu, co dało mu aż 5.8 punkta przewagi nad Słoweńcem Jernejem Presecnikiem. Austriak potwierdził dobrą formę w drugiej próbie (95.5 m). Oprócz niego na podium stanęli Niemiec Luca Roth (95.5 m; 94.5m) i kolejny Słoweniec, Cene Prevc (94.5 m; 94 m). Presecnik po słabszym skoku w II serii spadł na miejsce czwarte. Z kolei najlepszym Kazachem był znany z występów w Pucharze Świata Siergiej Tkaczenko – zajął piątą lokatę.

WYNIKI KONKURSU MĘŻCZYZN

Konkurs kobiet był dość skromnie obsadzony – wystartowało w nim jedynie 16 zawodniczek, z czego zdecydowaną większość stanowiły Rosjanki i Kazaszki. Na nowym obiekcie najlepiej prezentowała się gospodyni, uczestniczka ubiegłorocznych MŚ, Walentina Sdierżykowa – skoczyła na odległość 85 i 82 metrów. Pomijając zwyciężczynię, jedynie druga w klasyfikacji Rosjanka Kristina Prokopiewa przekroczyła 80 metrów w obu próbach. Trzecie miejsce przypadło innej Rosjance, Aleksandrze Barancewej.

WYNIKI KONKURSU KOBIET

W klasyfikacji generalnej cyklu doszło do zmiany lidera wśród mężczyzn, jest nim teraz Maximilian Lienher. Najlepszy z Biało-Czerwonych to ósmy Adam Niżnik. Wśród kobiet prowadzi dwukrotna zwyciężczyni konkursu w Szczyrku, Słowenka Spela Rogelj.

Klasyfikacje generalne FIS Cup: kobiety mężczyźni

źródło: fis-ski.com/inf. własne

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: