FIS Cup w Rastbuechl: Zwycięstwa Chinki i Austriaka, Jojko najlepszym z Polaków

17:01, 25.01.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 17:26, 25.01.2020
reo

Austriak Thomas Lackner oraz Chinka Liangyao Wang odnieśli zwycięstwa podczas dzisiejszych zmagań w Rastbuechl w ramach cyklu FIS Cup. Z Polaków najlepiej spisał się Szymon Jojko, który został sklasyfikowany na siedemnastym miejscu.

Dzisiaj zostały rozegrane kolejne konkursy z cyklu FIS Cup 2019/2020. W Rastbuechl na skoczni o rozmiarze 78 metrów rywalizowali mężczyźni i kobiety. Wśród panów najlepiej spisał się reprezentant Austrii. Thomas Lackner miał najlepszą notę i w pierwszej, i w drugiej serii. Tym samym zwycięska passa austriackich skoczków została podtrzymana. Drugie miejsce zajął Federico Cecon. Włoch, który sporadycznie pojawia się także w zawodach Pucharu Świata, stracił do Lacknera 4,6 punktu. Podium uzupełnił drugi z reprezentantów Austrii Stefan Rainer. 20-latek przegrał z kolegą z reprezentacji o 4,8 pkt. W czołowej piątce znalazło się także dwóch Niemców - Justin Nietzel i Tom Gerisch. Pięciu biało-czerwonych awansowało do finałowej części zmagań. Najwyżej był sklasyfikowany na siedemnastym miejscu Szymon Jojko. Reszta Polaków uplasowała się na lokatach 26-29 (odpowiednio Jarosław Krzak, Arkadiusz Jojko, Jan Habdas i Kacper Stosel).

wyniki konkursu panów

Konkurs pań padł łupem chińskiej skoczkini. Szesnastoletnia Liangyao Wang po pierwszej serii zajmowała czwarte miejsce. W finałowej części zmagań skutecznie zaatakowała jednak pozycję liderki i odniosła triumf. Druga była Stepanka Ptackova, a trzecia Lara Logar. Czeszka do Wang straciła 3,1 pkt, a Słowenka 3,6 pkt. Tuż za podium została sklasyfikowana Austriaczka Sophie Kothbauer. Piątkę zamknęła druga z Austriaczek Elisabeth Raudaschl. Polki nie znalazły się w stawce dwudziestu czterech zawodniczek.