Eva Vrabcova-Nyvltova wywalczyła minimum olimpijskie do Rio!

15:48, 09.05.2016 Daniel Topczewski

fot: zimbio.com fot: zimbio.com

Czeska biegaczka narciarska Eva Vrabcova-Nyvltova wywalczyła kwalifikację olimpijską na igrzyska w Rio de Janeiro. Zawodniczka zza naszej południowej granicy z powodzeniem startuje w maratonach.

Vrabcova-Nyvltova w maratonach startuje już od dłuższego czasu. Czeszka w 2014 roku została mistrzynią kraju na 5000 m, a rok później wywalczyła na tym samym dystansie wicemistrzostwo Czech z rekordem życiowym 16.14.92. Dwukrotnie zdobyła także mistrzostwo w biegu ulicznym na 10 km.

- Dla mnie to wielkie wyzwanie i motywacja, dlatego postanowiłam w pełni skupić się na biegach. Porozumiałam się z Czeską Federacją Narciarską. Ustaliliśmy, że odpuszczę nadchodzący sezon - powiedziała biegaczka, która przyznała, że minimum olimpijskie będzie chciała wypełnić 8 maja w czasie maratonu w Pradze.

Czeszka swoje zadanie wykonała. Czas 2:30:10 dał jej szóste miejsce w klasyfikacji kobiet i przepustkę na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. - To dla mnie coś niesamowitego. Strasznie się cieszę, a zaraz prawdopodobnie się rozpłaczę - powiedziała na mecie wyraźnie wzruszona Vrabcova-Nyvltova.

Źródło: idnes.cz / sportowefakty.wp.pl