Decyzja w sprawie Therese Johaug nie zapadnie w lipcu

Therese Johaug została poinformowana przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS), że będzie musiała poczekać przynajmniej do końca lipca na ogłoszenie wyroku w jej sprawie. Na razie trudno określić jaka będzie decyzja CAS, bowiem możliwy jest każdy scenariusz, łącznie z uniewinnieniem biegaczki.

Minął miesiąc od przesłuchania Therese Johaug przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu. Norweżka w Lozannie odpowiadała na pytania, z którymi musiała zmierzyć się także podczas wcześniejszej rozprawy, mającej miejsce przed Norweską Konfederacją Sportu w dniach 25-27 stycznia. Utytułowana biegaczka i jej adwokat liczyli na to, że CAS dość szybko podejmie decyzję, aby Johaug mogła jak najlepiej przygotować się do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu olimpijskiego o igrzysk w Pjongczang. Teraz stało się jednak jasne, że wyrok nie zapadnie wcześniej niż za cztery tygodnie.

– Otrzymaliśmy wiadomość od CAS, w której poinformowano nas, że nie jest jeszcze znana dokładna data ogłoszenia wyroku, ale na pewno nie stanie się to w lipcu. Mieliśmy nadzieję, że decyzja zostanie wydane jak najszybciej, ale szanujemy to, że CAS potrzebuje czasu na przeanalizowanie sprawy – mówi Jørn Ernst, menedżer Johaug.

Przypomnijmy, że Therese Johaug została zdyskwalifikowana na 13 miesięcy za stosowanie niedozwolonego sterydu anabolicznego – clostebolu. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) uznała jednak, że  jest to zbyt łagodna kara i odwołała się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *