Charlotte Kalla przerwała obóz wysokościowy w Livigno

Charlotte Kalla musiała przedwcześnie opuścić zgrupowanie wysokogórskie we włoskim Livigno. Szwedka podjęła taką decyzję ze względu na problemy zdrowotne.

Charlotte Kalla, podczas pobytu we włoskim Livigno, zaczęła mieć problemy z oddychaniem. Okazało się, że powodem niedyspozycji Szwedki było chore gardło, które utrudniało jej przygotowania do sezonu olimpijskiego. Biegaczka i jej sztab medyczny, wobec takiego stanu rzeczy, nie chcieli ryzykować pogorszenia stanu zdrowia dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej, dlatego podjęli decyzję o opuszczeniu obozu treningowego. – Mam za sobą bardzo udane dni treningowe, ale podczas pobytu na wysokości zaczęły mi dokuczać problemy z oddychaniem. To jednak normalne w górach – powiedziała Szwedka cytowana przez SVT.

Kalla zmaga się z jeszcze jednym urazem, który dokucza jej od sierpnia. Szwedka cierpi bowiem z powodu bólu pięty spowodowanego nadmiernym przeciążeniem ścięgien i mięśni. Dwukrotna mistrzyni olimpijska, aby złagodzić ból, musi unikać obuwia sportowego.

Źródło: SVT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.