Charlotte Kalla mistrzynią Szwecji

23:30, 03.04.2016 Daniel Topczewski

Charlotte Kalla wywalczyła tytuł mistrzyni Szwecji w biegu na 30 kilometrów stylem dowolnym. Podczas zawodów w Gaellivare 28-letnia biegaczka była bezkonkurencyjna i drugą na mecie Sofię Henriksson wyprzedziła o minutę i 13 sekund.

Kalla była zdecydowaną faworytką mistrzostw swojego kraju i nie zawiodła oczekiwań kibiców. Mistrzyni świata z Falun w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną na trzykrotnie dłuższym dystansie także nie miała sobie równych. 28-letnia Kalla wywalczyła 20. tytuł mistrzyni Szwecji i konkurencję pozostawiła daleko w tyle.

Drugie miejsce zajęła 22-letnia Sofia Henriksson, którą do tej pory można było oglądać głównie w zawodach FIS Cup i na mistrzostwach świata juniorów, a także w Scandinavian Cup. Szwedka straciła do swojej utytułowanej rodaczki minutę i 13 sekund. Trzecią pozycję zajęła specjalizująca się w sprintach Stina Nilsson, która dystans 30 kilometrów przebiegła prawie dwie minuty wolniej od triumfatorki.

Tuż za podium uplasowała się Petra Novakova, jedyna biegaczka spoza Szwecji, która brała udział w zawodach.

Źródło: inf. własna