Austria Cup: Triumf Izabeli Marcisz na dystansie 5 kilometrów

21:10, 15.12.2019 Daniel Topczewski

Izabela Marcisz wygrała bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym podczas zawodów FIS rozgrywanych w Seefeld. Polka triumfowała nie tylko w kategorii U-20, ale także w klasyfikacji generalnej wszystkich grup wiekowych. Z dobrej strony pokazały się także pozostałe kadrowiczki. W rywalizacji mężczyzn najwyżej sklasyfikowano Mateusza Chowaniaka.

Drugiego dnia rywalizacji podczas zawodów FIS w austriackim Seefeld odbywały się biegi na dystansach 5 i 10 kilometrów techniką klasyczną i podobnie jak we wczorajszych sprintach reprezentantki Polski odgrywały kluczowe role. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Izabela Marcisz, która wyznaczoną trasę pokonała w 14:33,9 min. Na drugim miejscu finiszowała Łotyszka Patricija Eiduka (+19,2 sek), a trzecia była Nadine Herrmann (+26,8 sek).

Ósma była Weronika Kaleta (trzecia w kategorii seniorek), dziewiąty czas dnia należał do Magdaleny Kobielusz, a 11. była Karolina Kaleta, która drugi dzień z rzędu wygrała w kategorii juniorek. Pozostałe Polki uplasowały się na nieco słabszych lokatach. 36. była Marcelina Wojtyła, 44. Ewelina Kołodziej, 48. Hanna Popko, na 57. miejscu sklasyfikowano Laurę Legierską, na 60. Annę Berezecką, a na 67. pozycji Julię Demkowską.

Wyniki biegu na 5 kilometrów kobiet

Bieg mężczyzn na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną wygrał Szwajcar Ueli Schnider. Helwet pokonał trasę w 26:13,3 i o 48 sekund pokonał Niemca Richarda Leupolda. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Philipp Leodolter (+50,7 sek).

Najwyżej z reprezentantów Polski uplasował się Mateusz Chowaniak, który zajął 21. miejsce. Tuż za jego plecami finiszował najlepszy w kategorii juniorów Robert Bugara, a 33. był Sebastian Bryja (trzeci wśród juniorów). Pozostali biało-czerwoni zajęli miejsca w drugiej części stawki.