Alpejski PŚ w Mariborze: Schiffrin wraca na zwycięską pozycję

14:52, 08.01.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 15:08, 08.01.2017

Podczas slalomu w Mariborze w ramach Pucharu Świata na zwycięski tor powróciła Mikaela Shiffrin. Przewagę Amerykanki musiały uznać Wendy Holdener oraz Frida Hansdotter, które również stanęły na podium zawodów.

Mikaela Shiffrin prowadziła już po pierwszym przejeździe, gdzie zapewniła sobie przewagę 0,17 sekundy nad drugą Wendy Holdener. Trzecia Frida Hansdotter traciła do liderki 0,38 sek. Petra Vlhova traciła jedynie 0,1 sekundy do podium po pierwszym przejeździe. Piąta była Nina Loeseth z czasem gorszym od Shiffrin od 0,56 sek. Zaskoczeniem na pewno było nieukończenie przejazdu przez Veronikę Velez-Zuzulową, oprócz niej pierwszego przejazdu nie ukończyło 21 zawodniczek, natomiast dwie nie pojawiły się na starcie. Jako przedostatnia na metę dojechała jedyna startująca Polka, Katarzyna Wąsek.

Wyniki 1. przejazdu

Mikaela Schiffrin dowiozła na metę przewagę, jaką miała po pierwszym przejeździe nad drugą zawodniczką, nawet ją powiększając o 2 setne sekundy. Wendy Holdner również zachowała swoje miejsce, jednakże Frida Hansdotter tym razem traciła do niej jedynie 0,12, a nie 0,19 sekundy. Na czwartym miejscu uplasowała się Petra Vlhova (+0,41), a na piątym Nina Loeseth (+0,88). Sarka Strachova na metę dojechała na szóstę pozycję, tracąc do liderki ponad sekundę (+1,34), natomiast na siódmą pozycję dojechała Ana Bucik, której był to najlepszy wynik w karierze podczas startów w Pucharze Świata. Słowenka straciła 1,48 sekundy do Amerykanki. Bernadette Schild zajęła ósmą pozycję (+1,52), a dziewiątą zajęła Chiara Costazza (+1,84). Pierwszą dziesiątkę zamknęła Ilka Stuhec, która była ostatnią zawodniczką, której starta wynosiła mniej niż 2 sekundy. Słowenka straciła do Shiffrin 1,85 sekundy. Drugiego przejazdu nie ukończyły Michelle Gisin, Melanie Meillard oraz Katharina Huber.

źródło: fis-ski.com