Alpejski PŚ w Kühtai: Zwycięstwo Igora Sikorskiego w slalomie, Maciej Krężel 6.

19:34, 15.12.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 19:35, 15.12.2016

Niezwykle dobrze rozpoczął się dla nas Puchar Świata 2016/2017 w narciarstwie osób niepełnosprawnych. Pierwsze w karierze zwycięstwo odniósł w gronie zawodników rywalizujących w pozycji siedzącej Igor Sikorski.  Dziś w Kühtai odbyły się zmagania w slalomie.

Sikorski prowadził już po pierwszym przejeździe slalomu. W drugim popełnił błąd i nie był już najszybszy (uzyskał 5. czas), ale to co pokazał wystarczyło do zwycięstwa. Drugie miejsce zajął Japończyk Taikii Mori, który miał najlepszy czas 2. przejazdu i awansował na podium z 4. miejsca, które zajmował po 1. przejeździe. Na pozycji 3. został sklasyfikowany Holender Jeroen Kampschreur. Dla Igora Sikorskiego to pierwszy taki sukces w karierze. Dotąd nie udało mu się nigdy znaleźć w czołowej trójce PŚ.

W zmaganiach niewidomych i niedowidzących 6. miejsce zajął Maciej Krężel jeżdżący z Anną Ogarzyńską. Polacy do zwycięzcy stracili 9,65 sek. Najlepszy okazał się Słowak Miroslav Haraus, który również podczas niedawnych zawodów PE w Pitztal w gigancie zajął pierwsze miejsce. Tym razem pokonał wszystkich w slalomie. Drugie miejsce zajął Włoch Giacomo Bertagnolli, a trzecie rodak Harausa Jakub Krako.

Jutro i pojutrze zawodnicy będą rywalizować w slalomie gigancie.