Alpejski PŚ w Kitzbühel: Christof Innerhofer najlepszy na pierwszym treningu

13:39, 16.01.2018 Marek Cielec

W austriackim Kitzbühel został dziś przeprowadzony pierwszy trening zjazdu mężczyzn przed zawodami PŚ w narciarstwie alpejskim. Najlepszy wynik uzyskał na tym treningu Włoch Christof Innerhofer.

Trasa Streif, na której w tym tygodniu ścigać się będą zawodnicy rywalizujący w Pucharze Świata należy do najtrudniejszych i najszybszych w całym cyklu. Przed zmaganiami o punkty PŚ zaplanowano trzy treningi dla zawodników umożliwiające zapoznanie się z trasą, na której przyjdzie im rywalizować w piątek i w sobotę. Na pierwszym treningu najlepszy czas ustanowił Christof Innerhofer. Drugie miejsce zajął Amerykanin Steven Nyman, który od Innerhofera był gorszy o 0,28 sek. Nyman niecały rok temu doznał poważnej kontuzji podczas zjazdu w Garmisch-Partenkirchen i dopiero próbuje wrócić do dobrej formy, która mogłaby mu pozwolić na walkę o miejsca na podium. W dwóch pierwszych startach w tym sezonie (w Val Gardenie i Wengen) zdobył zaledwie 3 punkty. Na pozycji trzeciej sklasyfikowany został dziś drugi z Włochów, Matteo Marsaglia (+0,46 sek.) ex aequo z Norwegiem Aleksandrem Aamodtem Kilde. Miejsce piąte zajął Hannes Reichelt (+0,50 sek.), szóste Peter Fill (+0,91 sek.), a siódme Marc Gisin (+0,93 sek.). Pozostali zawodnicy stracili do Innerhofera już ponad sekundę. Lider klasyfikacji zjazdu - Aksel Lund Svindal - uplasował się na dziesiątej pozycji (+1,23 sek.), a zwycięzca ostatnich zawodów w Wengen - Beat Feuz - był 31. (+2,69 sek.). W sumie w treningu wzięło udział 71 zawodników. W tym gronie nie ma żadnego Polaka.