Alpejski PŚ w Killington: Triumf Federiki Brignione, Shiffrin czwarta

20:01, 24.11.2018 Jagoda Brzozowska Aktualizacja: 23:08, 24.11.2018

Federica Brignone wygrała pierwszy gigant w tym sezonie. Na drugim miejscu uplasowała się Ragnhild Mowinckel, a na trzecim Stephanie Brunner.

Po pierwszym przejeździe na pozycji liderki plasowała się Norweżka Ragnhild Mowinckel, która trasę pokonała w 53,71 sek i o 0,37 sek. wyprzedzała drugą Federicę Brignone. Trzecią lokatę wywalczyła Stephanie Brunner z Austrii ze stratą 0,44 sek. Małą niespodzianką mogło być dopiero szóste miejsce liderki Pucharu Świata Mikaeli Shiffrin - do Rangnhild Mowinckel straciła 0,67 sek. W pierwszej dziesiątce znalazła się również dziewiąta Anna Veith (+0,92), wciąż szukająca formy po kontuzji, a ostatnią zawodniczką, która zakwalifikowała się do drugiego przejazdu została Norweżka Kristin Lysdahl (+2,10). Z amerykańskim stokiem nie poradziły sobie natomiast Roberta Midali, Nina O`Brien, Franscesca Marsaglia, AJ Hurt oraz Mina Fuerst Holtmann.

Wyniki pierwszego przejazdu

Ostatecznie po bardzo dobrym przejeździe na pierwszym miejscu znalazła się Federica Brignone. Włoszka z łącznym czasem 1:51,33 sek. wyprzedziła o 0,49 sek. drugą Ragnhild Mowinckel. Trzecia lokata przypadła w udziale Stephanie Brunner (+0,78). Tuż za podium uplasowała się Mikaela Shiffrin, która do zwyciężczyni straciła aż 0,99 sek. Tessa Worley po kilku błędach w środkowej części trasy zajęła piąte miejsce (+1,01), a kolejne rezultaty należały do: Wendy Holdener (+1,31), Petry Vlhovej (+1,33), Anny Veith (+1,36). Warto wspomnieć o doskonałej jeździe Austriaczki Kathariny Liensberger (+1,60), bowiem awansowała ona aż o dziewiętnaście pozycji. Czołową dziesiątkę zamknęła Frida Hansdotter (+2,10). Zawodów nie ukończyła Viktoria Rebensburg, Valerie Grenier, Estelle Alphand oraz Meta Hrovat.