Alpejski PŚ w Killington: Triumf Federiki Brignione, Shiffrin czwarta

Federica Brignone wygrała pierwszy gigant w tym sezonie. Na drugim miejscu uplasowała się Ragnhild Mowinckel, a na trzecim Stephanie Brunner.

Po pierwszym przejeździe na pozycji liderki plasowała się Norweżka Ragnhild Mowinckel, która trasę pokonała w 53,71 sek i o 0,37 sek. wyprzedzała drugą Federicę Brignone. Trzecią lokatę wywalczyła Stephanie Brunner z Austrii ze stratą 0,44 sek. Małą niespodzianką mogło być dopiero szóste miejsce liderki Pucharu Świata Mikaeli Shiffrin – do Rangnhild Mowinckel straciła 0,67 sek. W pierwszej dziesiątce znalazła się również dziewiąta Anna Veith (+0,92), wciąż szukająca formy po kontuzji, a ostatnią zawodniczką, która zakwalifikowała się do drugiego przejazdu została Norweżka Kristin Lysdahl (+2,10). Z amerykańskim stokiem nie poradziły sobie natomiast Roberta Midali, Nina O’Brien, Franscesca Marsaglia, AJ Hurt oraz Mina Fuerst Holtmann.

Wyniki pierwszego przejazdu

Ostatecznie po bardzo dobrym przejeździe na pierwszym miejscu znalazła się Federica Brignone. Włoszka z łącznym czasem 1:51,33 sek. wyprzedziła o 0,49 sek. drugą Ragnhild Mowinckel. Trzecia lokata przypadła w udziale Stephanie Brunner (+0,78). Tuż za podium uplasowała się Mikaela Shiffrin, która do zwyciężczyni straciła aż 0,99 sek. Tessa Worley po kilku błędach w środkowej części trasy zajęła piąte miejsce (+1,01), a kolejne rezultaty należały do: Wendy Holdener (+1,31), Petry Vlhovej (+1,33), Anny Veith (+1,36). Warto wspomnieć o doskonałej jeździe Austriaczki Kathariny Liensberger (+1,60), bowiem awansowała ona aż o dziewiętnaście pozycji. Czołową dziesiątkę zamknęła Frida Hansdotter (+2,10). Zawodów nie ukończyła Viktoria Rebensburg, Valerie Grenier, Estelle Alphand oraz Meta Hrovat.