Alpejski PŚ w Beaver Creek: Matthias Mayer najlepszy na drugim treningu zjazdu

21:13, 30.11.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 21:16, 30.11.2017
reo

Austriak Matthias Mayer zajął pierwsze miejsce na drugim oficjalnym treningu zjazdu przed Pucharem Świata w Beaver Creek. Mistrz olimpijski uzyskał zdecydowanie najlepszy czas, pokazując po raz kolejny, że jest w dobrej formie.

Mayer na drugim treningu pokonał trasę Birds of Prey w czasie 1:39.74. Poza nim żaden zawodnik nie zdołał zejść poniżej granicy 1:40.00. Drugie miejsce zajął zwycięzca pierwszego zjazdu w sezonie - Beat Feuz - który był gorszy od Mayer o 0,66 sek. Na trzeciej pozycji uplasował się Hannes Reichelt ze stratą 0,82 sek. Kolejni zawodnicy mieli już ponad sekundę straty do Mayera. Czwarty był Andres Sander (+1,11 sek.), piąty Adrien Theaux (+1,27 sek.), a szósty Vincent Kriechmayr (+1,28 sek.).

Pełne wyniki 2. treningu zjazdu

Matthias Mayer w lutym będzie bronić tytułu mistrza olimpijskiego w zjeździe. Sezon rozpoczął dobrze, od drugiego miejsca w zjeździe w Lake Louise. W supergigancie nie udało mu się ukończyć przejazdu. Wczoraj w pierwszym treningu w Beaver Creek był sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Jutro w Beaver Creek odbędą się zawody w supergigancie, natomiast zjazd jest zaplanowany na sobotę.