Alpejski PE w Val di Fassa: Wygrana Daniela Yule w slalomie, Jasiczek nie ukończył

19:10, 15.12.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 19:38, 15.12.2016

Drugi dzień z rzędu panowie mieli okazję rywalizować w alpejskim Pucharze Europy w slalomie. Wczoraj zmagania miały miejsce w Obereggen, a dziś przenieśli się oni do Val di Fassa, gdzie ścigali się w nocnych zawodach.

Można powiedzieć, że zawody te "nocne" były tylko w połowie, bo pierwszy przejazd rozpoczął się o godzinie 14:00, kiedy jest jeszcze widno. Najlepiej spisał się dziś Szwajcar Daniel Yule. Pamiętając o wcześniejszej wygranej w PE kobiet Simone Wild trzeba przyznać, że był to bardzo dobry dzień dla szwajcarskich techników. Drugi raz z rzędu na pozycji drugiej znalazł się Jean-Baptiste Grange. Francuz był gorszy od Yule jedynie o 0,06 sek. Trzecie miejsce zajął Włoch Tommaso Sala (+0,21 sek.) ex aequo z wczorajszym zwycięzcą Loiciem Meillardem. Piąte miejsce zajął Chorwat Matej Vidović, a szóste Julien Lizeroux. Michał Jasiczek nie został sklasyfikowany, gdyż nie ukończył on drugiego przejazdu.

Pełne wyniki slalomu mężczyzn

Lider klasyfikacji PE Leif Kristian Haugen dziś nie wystąpił, ale mimo tego wciąż jest on na pierwszym miejscu w slalomie i łącznym rankingu. Trzech zawodników jest wspólnie na drugim miejscu, a są to Jean-Baptiste Grange, Loic Meillard i Daniel Yule.

Następne zawody PE mężczyzn to slalom równoległy w Kronplatz 17 grudnia. Będą tam startować również panie.