Alpejski PE w Reiteralm: Neteland i Krenn zwycięzcami super-G

20:46, 22.12.2016 Marek Cielec

W dniach 20-21 grudnia w austriackim Reiteralm odbyły się zawody alpejskiego Pucharu Europy w supergigancie. W pierwszym dniu zwyciężył Bjørnar Neteland, a w drugim Christoph Krenn.

Norweg Neteland w pierwszych zawodach uzyskał najlepszy czas. Drugie miejsce ze strata 0,27 sek. zajął Włoch Gian Luca Barandun. Trzecie miejsce zajął Thomas Dressen. Neteland w Reiteralm wygrał również w poprzednim sezonie. Wówczas odniósł triumf wspólnie ze swoim rodakiem Marcusem Monsenem. Na czwartym miejscu uplasował się Frederic Berthold, na piątym Adrian Smiseth Sejersted, a na szóstym Christopher Neumayer. W zawodach wystąpiło dwóch Polaków. Paweł Babicki zajął 73. miejsce ze stratą 2,80 sek., a Michał Kłusak 83. (+3,09 sek.).

Pełne wyniki 1. super-G

W drugich zawodac najlepszy był Christoph Krenn z Austrii. Obok niego na podium stanęli Szwajcar Mauro Caviezel (+0,05 sek.) i Austriak Christian Walder (+0,27 sek.). Ponownie niedaleko podium był Sejersted, tym razem o jedno miejsce wyżej. Piąte miejsce zajął Johannes Kröll, a szóste Barandun. Dobrych występów z pierwszego dnia nie powtórzyli Neteland i Dressen. Pierwszy z nich sklasyfikowany został na 33. pozycji, a drugi nie ukończył przejazdu, podobnie jak Paweł Babicki. Michał Kłusak zajął 72. miejsce (+3,19 sek.).