Alpejski PE w Kvitfjell: Zwycięstwo Sejersteda w zjeździe, Michał Kłusak z dyskwalifikacją

18:33, 05.03.2018 Marek Cielec

via flickr.com
/ CC BY NC SA

Reprezentant gospodarzy Adrian Smiseth Sejersted zwyciężył w pierwszych z dwóch zawodów alpejskiego Pucharu Europy w Kvitfjell w zjeździe. Startował w nich również reprezentant Polski Michał Kłusak, ale podobnie jak pięciu innych zawodników został on zdyskwalifikowany.

Zawody Pucharu Europy w Kvitfjell poprzedzają Puchar Świata, który odbędzie się w tym norweskim ośrodku narciarskim w najbliższy weekend. W pierwszym zjeździe triumfował Adrian Smiseth Sejersted, który z racji bycia Norwegiem, trasę w Kvitfjell powinien znać nieco lepiej niż jego zagraniczni rywale. Drugie miejsce zajął Szwajcar Urs Kryenbühl, który do Sejersteda stracił tylko 0,04 sek. Różnice między kolejnymi zawodnikami były również bardzo małe. Trzeci zawodnik, Włoch Werner Heel był tylko o 0,01 sek. gorszy od Kryenbühla, a sklasyfikowanemu na pozycji czwartej Danielowi Hemetsbergerowi z Austrii 0,01 sek. zabrakło do podium. Piąty, z już nieco większą stratą był Szwed Felix Monsen, który od zwycięzcy pojechał wolniej o 0,16 sek. Szóste miejsce zajął Johannes Kröll (+0,23 sek.), siódme Stian Saugestad (+0,26 sek.), a ósme Christopher Neumayer.

Niestety nie powiodło się zbyt dobrze Michałowi Kłusakowi, który po swoim przejeździe został zdyskwalifikowany. Szansa na poprawę już jutro w kolejnym zjeździe Pucharu Europy, który rozpocznie się o godzinie 11:00.