Adrien Theaux Mistrzem Francji w super G

19:22, 31.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 19:23, 31.03.2017

W Val Thorens odbyły się dziś zawody w supergigancie w ramach Mistrzostw Francji w narciarstwie alpejskim. W konkurencji tej, która kończy zmagania w Val Thorens zwyciężył 32-letni Adrien Theaux.

Mijający sezon nie był szczególnie udany dla Francuzów jeśli chodzi o supergigant. W Pucharze Świata żaden z Trójkolorowych nie znalazł się w najlepszej dziesiątce supergigancistów. Najlepszym z nich był Adrien Theaux, który uplasował się na 17. miejscu. Ich ambicje z pewnością sięgały nieco wyżej. W dzisiejszych zawodach o Mistrzostwo Francji również Adrien Theaux był zawodnikiem, który osiągnął najlepszy wynik. Najbliżej pokonania Adriena Theaux był Blaise Giezendanner, który przegrał złoty medal o 0,06 sek. Trzecie miejsce zajął Cyprien Sarrazin, który stracił do Theaux 0,44 sek. Sarrazin w tym roku wywalczył na Mistrzostwach Francji aż trzy medale, w tym jeden złoty w slalomie gigancie. Czwarte miejsce w super G zajął Szwajcar Justin Murisier (+0,62 sek.), piąte ex aequo Matthieu Bailet i Mathieu Faivre (+0,84 sek.), siódme Remy Falgoux (+0,90 sek.), a ósme mistrz  świata juniorów w tej konkurencji - Nils Alphand (+1,05 sek.).