Żyła, Stoch i Kubacki o kwalifikacjach i sytuacji w Zakopanem [wideo]

fot. Mateusz Król
fot. Mateusz Król

Najlepsi skoczkowie świata rozpoczęli już rywalizację w ramach Letniej Grand Prix. Podczas kwalifikacji dobrze prezentowali się Polacy. Piotr Żyła, który zajął w nich drugie miejsce, powiedział iż jest szansa na powtórzenie sukcesu sprzed roku.

Żyła powiedział nam jednak, że jego sukces na skoczni im. Adama Małysza zależy od tego, jak spisze się jego głowa. Jeśli nasz skoczek nie będzie się za bardzo nastawiał na dobry występ, to będzie dobrze. – Pierwszy skok treningowy nieco spóźniłem, a i skocznie musiałem wyczuć – opowiadał Żyła. Nieco inaczej o swoich skokach mówił Kamil Stoch, który przyznał, iż najlepszym jego skokiem był ten z pierwszego treningu. – Druga próba była mocno spóźniona, a w kwalifikacjach było przyzwoicie – mówił Stoch. Sporo powodów do zadowolenia miał Dawid Kubacki. Aktualny letni mistrz Polski oddał skok na 132 metry, ale lekko podparł. – Ten skok był dzisiaj najlepszy, ale szkoda podpórki – mówił Kubacki.

Nasi skoczkowie odnieśli się także do sytuacji w Zakopanem. Żyła powiedział nam, że bardzo mu przykro z powodu odwołania LGP w stolicy polskich Tatr. – Tam zawsze jest spora ilość kibiców i fantastyczna atmosfera – przyznaje nasz skoczek. Zawodnicy wielokrotnie jednak zgłaszali problemy z najazdem i nie tylko. – Skoczowie z zagranicy mówili mi, że wyjazd na zawody do Polski to przede wszystkim Zakopanem. Oni też żałują – mówił Kamil Stoch. Nasz dwukrotny mistrz Olimpijski przyznał, że ma jednak nadzieję, na poprawę sytuacji w Polsce. – Obecnie mamy właściwie jeden obiekt duży i jeden normalny – dodał Stoch. To jest przepaść w porównaniu z innymi krajami.

Więcej znajdziecie w naszych wywiadach wideo:

Piotr Żyła

Dawid Kubacki


Kamil Stoch

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.