Żyła na podium po pierwszej serii! Wspaniałe loty Polaków

Screen – Eurosport

Przed chwilą zakończyła się pierwsza seria ostatniego konkursu Pucharu Świata w sezonie 2021/2022. W słoweńskiej Planicy skacze dzisiaj najlepsza “trzydziestka” klasyfikacji generalnej PŚ. Wspaniałymi skokami popisali się wszyscy z Polaków. Najlepszy z nich – Piotr Żyła – plasuje się obecnie na trzeciej pozycji. Do drugiego Zigi Jelara traci jedynie 0,9, a do pierwszego Mariusa Lindvika 6,1 punkta.

Screen – Eurosport

Planica, Planica!

Wspaniałym lotem na początku rywalizacji popisał się Cene Prevc. Słoweniec lądując na 241. metrze zagwarantował sobie ósmą lokatę po pierwszej serii. Niesamowicie odfrunął także Dawid Kubacki (9.). W wielkim stylu osiągnął 231 metrów, zgarniając przy tym jedną notę marzeń. Kamil Stoch (12.) skoczył 225 m, a Piotr Żyła po raz kolejny “odpalił rakietę”. 237,5 metra pozwoliło mu na zajęcie trzeciej pozycji. Skoczek z Wisły wciąż pozostaje w walce o podium Pucharu Świata w Lotach.

Na pierwszym miejscu widnieje nazwisko Mariusa Lindvika. Drugi jest Ziga Jelar. Ryoyu Kobayashi zajmuje szóstą pozycję, a jego główny rywal – Karl Geiger – dopiero czternastą. Czwartą lokatę okupuje Yukiya Sato. Dalsze miejsca należą do: Petera Prevca, Cene Prevca, Stefana Krafta i Timiego Zajca. Start drugiej serii o 10:55.

Pełne wyniki pierwszej serii znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Informacja własna

 

Piotr Wojtaszczyk