Życiowy wynik Magdaleny Łuczak. Polka na podium Pucharu Europy

Magdalena Łuczak

fot. Anna Karczewska / PZN

W szwajcarskiej miejscowości Zinal odbyły się kolejne w tym sezonie zmagania narciarek alpejskich w Pucharze Europy. I stamtąd płyną do nas znakomite wieści. Drugiego dnia rywalizacji na podium stanęła Magdalena Łuczak. Polka osiągnęła wynik słabszy tylko od rywalki z Niemiec. Triumfowała bowiem Jessica Hilzinger.

Magdalena Łuczak
fot. Anna Karczewska / PZN

Pierwszego dnia rywalizacji Magdalena Łuczak wysłała sygnał swoim rywalkom, że jest mocna. Wówczas jednak do podium trochę zabrakło, bo skończyło się na piątek lokacie. Trzecie miejsce Polka przegrała o 0,40 s. We wtorek już nie pozwoliła sobie odebrać tego sukcesu. 20-letnia zawodniczka osiągnęła trzeci czas pierwszego przejazdu w Zinal i traciła 0,39 s do prowadzącej na półmetku zmagań Niemki. Jessica Hilzinger w poniedziałek zajęła drugie miejsce i miała nadzieję na wygraną dnia kolejnego.

Magdalena Łuczak na podium Pucharu Europy

W drugiej rundzie zmagań Łuczak przypuściła atak i był on udany, bo pozwolił przesunąć się o jedną pozycję. Na silną reprezentantkę naszych zachodnich sąsiadów nie było jednak mocnych. Ostatecznie triumfowała Hilzinger, do której polska narciarska straciła sporo, bo 1,44 s. Niespodziewanie na najniższym stopniu podium stanęła Elisabeth Kappaurer. Austriaczka po pierwszym przejeździe plasowała się dopiero na 20. miejscu. W finale osiągnęła jednak drugi czas i pozwoliło jej to na awans o aż 17 miejsc.

Drugie miejsce we wtorkowym slalomie gigancie to życiowy wyniki Łuczak w zmaganiach zaliczanych do Pucharu Europy. Polka dotąd dwukrotnie zajmowała trzecie lokaty i to były jej najlepsze wyniki.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj