Zwycięstwo Slind i Cologni w zawodach w Bruksvallarnie

20:53, 09.04.2016 Daniel Topczewski Aktualizacja: 20:53, 09.04.2016

fot: zimbio.com fot: zimbio.com

W szwedzkiej Bruksvallarnie odbyły się zawody Pucharu FIS w biegach masowych na 30 kilometrów stylem dowolnym. Na starcie pojawiło się kilka zawodniczek i zawodników znanych doskonale ze startów w Pucharze Świata.

Na starcie biegu kobiet pojawiły się 24 biegaczki, które mierzyły się na dystansie 30 kilometrów techniką dowolną. Większość zawodniczek z listy startowej to biegaczki, które nie są jeszcze znane na arenie międzynarodowej, ale pojawiły się także nazwiska takie jak Stina Nilsson, Linn Soemskar czy znana z maratonów narciarskich Szwajcarka Seraina Boner. Zawody wygrała jednak 28-letnia Norweżka Silje Øyre Slind, która w ubiegłym sezonie Pucharu Świata znalazła się tylko dwukrotnie w punktowanej trzydziestce.

Drugie miejsce zajęła Seraina Boner, która do triumfatorki straciła 41,4 sekundy. Trzecia pozycja przypadła specjalizujące się w sprintach Stinie Nilsson, która pojawiła się na mecie minutę i 10 sekund po Slind. Patrząc jednak na obsadę, podium 22-letniej Szwedki nie jest wielką niespodzianką.

Wyniki biegu kobiet

Bieg mężczyzn cieszył się dużo większą popularnością, a na starcie pojawiło się pięćdziesięciu jeden biegaczy, którzy walczyli na dystansie 30 kilometrów techniką dowolną. Zgodnie z przewidywaniami rywalizacja toczyła się do ostatniego metra, a zwycięstwo rzutem na taśmę wywalczył Dario Cologna. Utytułowany Szwajcar, który w minionym sezonie zmagał się z problemami zdrowotnymi, w kwietniu prezentował już przyzwoitą formę, czego efektem były właśnie dwa miejsca na podium w zawodach w Bruksvallarnie.

Drugie miejsce zajął mistrz olimpijski w sztafecie z Soczi, 30-letni Lars Nelson. Trzecia pozycja należała do Daniela Richardssona, który ma w swoim dorobku dwa tytuły mistrza olimpijskiego i trzy srebrne medale mistrzostw świata. Doświadczony Szwed także nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Od weekendu w Oslo nie pojawił się na starcie zawodów Pucharu Świata.