Zwycięstwo Nordina w Mistrzostwach Szwecji

65470_G08_W01

W miniony weekend w Örnsköldsvik odbyły się Mistrzostwa Szwecji w skokach narciarskich. Złote medale w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Carl Nordin, Olofa Lundgrena i Matilda Gundersson.

25 – letni Carl Nordin odniósł wyraźne zwycięstwo w krajowym czempionacie, wyprzedzając swoich rywali o 28 pkt.. Nordin w swoich próbach uzyskał 90 metrów i 91 metrów (227.5 pkt.). Srebrny medal powędrował na szyję Olofa Lundgrena (83,5 metra; 84,5 metra; 199.5 pkt.), który również triumfował w kategorii Juniorów. Na najniższym stopniu podium stanął Josef Larsson (80,5 metra; 88 metrów; 197.5 pkt.). Ciekawostką, jest fakt, że trzeci zawodnik mistrzostw swoją zawodową karierę skoczka narciarskiego zakończył trzy lata temu.

W konkursie o tytuł mistrza Szwecji startowało 10 zawodników.

W konkursie Pań triumfowała Matilda Gundersson (78 metrów; 77 metrów; 163.5 pkt.). Frida Westman (73 metry; 81 metrów; 161.5 pkt.) tytuł mistrzyni Szwecji przegrała o 2 pkt.. Brąz zdobyła Astrid Moberg (71,5 metra; 78 metrów; 151.5 pkt.).

Wyniki konkursu Panów i Pań

Zwycięstwo w konkursie Juniorów odniósł Olof Lundgren. 17 – latek oddał skoki na odległość 90 metrów i 87,5 metra (221.5 pkt.). Na drugiej pozycji uplasował się Simon Eklund (92 metry; 83 metrów; 212.5 pkt.). Sebastian de Wall wywalczył brązowy medal po skokach na 86 metrów i 79 metrów (194.5 pkt.).