justynakowalczyksylwiajaskowiec

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym w Raubiczach. Zawody odbywały się w ramach Pucharu Europy Wschodniej. Polka wyprzedziła reprezentującą Białoruś Julię Tikhonową i Rosjankę Marię Dawidienkową.

Justyna Kowalczyk od kilku dni przebywała w Raubiczach, gdzie przygotowywała się do kolejnego startu w zawodach niższej rangi. Polka była zdecydowaną faworytką rywalizacji na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym, bowiem na liście startowej znalazły się zawodniczki, które nie mają doświadczenia w Pucharze Świata. Biegaczka z Kasiny Wielkiej nie miała wobec tego problemów z odniesieniem zwycięstwo. Kowalczyk minęła linię mety z czasem 28:22,0 min i zdeklasowała konkurencję. O drugie miejsce zaciekłą walkę stoczyły Julia Tikhonowa i Maria Dawidienkowa. Ostatecznie na drugim stopniu podium stanęła reprezentująca Białoruś Tikhonowa, która do Polki straciła +1:41,7 sek, ale z Rosjanką wygrała o +0,1 sek.

Dla Justyny Kowalczyk było to kolejne zwycięstwo w krótkim odstępie czasu. W niedzielę wygrała bowiem bieg na 10 kilometrów klasykiem w Lahti. Teraz przed Polką wyjazd do Soczi na kilkudniowe zgrupowanie. Kowalczyk prosto z Rosji poleci do Pjong-Czang, gdzie odbędzie się próba przedolimpijska w dniach 3-5 lutego.

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.