Zwycięski powrót Jarla Magnusa Riibera

16:06, 08.08.2017 Kamil Karczmarek

Jarl Magnus Riiber powrócił po kontuzji do prawdziwej rywalizacji. Od razu Norweg wygrał zawody Norges Cup w Trondheim.

Kilka miesięcy wynosiła przerwa Jarla Magnusa Riibera spowodowana kontuzją barku. Riiber stracił przez kontuzję dużą część sezonu zimowego. Powrót Norwega miał miejsce w weekend podczas Norges Cup. Już na samym początku młody kombinator pokazał, że ma wielkie umiejętności w skokach. Riiber skoczył zdecydowanie najdalej - 99,5 metra. Drugi Simen Tiller skoczył 95 metrów. Na trzecim miejscu plasowali się ex aequo Jens Luras Oftebro i Jan Schmid.

Wyniki po serii skoków

Jarl Magnus Riiber po świetnym skoku miał przynajmniej prawie 2 minuty przewagi nad rywalami. Riiber samotnie pokonał 15-kilometrową stratę w 27 minut i 11 sekund. Z grupy goniącej lidera najlepszy był Magnus Moan, który starał się odrobić stratę do Riibera. Doświadczony zawodnik mocno zbliżył się do dużo młodszego kolegi, ale przegrał z nim o 11 sekund. Czas Moana 25:21 to najlepszy wynik w biegu na zawodach w Trondheim. Trzecie miejsce zajął Jan Schmid.