Zupancic i Vtic wygrywają w Słowenii

sam_4806

We wtorek w słoweńskim Kranju odbyły się zawody z cyklu Pucharu Cocta, w rywalizacji wzięli udział zawodnicy z różnych kategorii wiekowych.Na skoczni zabrakło czołówki zawodników Słoweńskich, najlepszymi okazali się być Miran Zupancic i Maja Vtic. Jeśli chodzi o juniorów triumfowali Rok Tarman i Timi Zajc.

Zmagania na skoczni Bauhenk o wielkości HS 109, ze zdecydowaną przewagą zdominował Miran Zupancic, który zwyciężył z przewagą 15,7 punnktu. Słoweniec dwukrotnie uzyskał najlepsze odległości wynoszące odpowiednio 109 i 106 metrów. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Anze Lavtizar ( 105,5 m i 103,m ), natomiast trzecie miejsce wywalczył Cene Prevc, który dwukrotnie lądował na 104 metrze.

Jeśli chodzi o rywalizację kobiet najlepsza okazała się Maja Vtic, która jako jedyna dwukrotnie przekroczyła 100 metr. W pierwszym skoku uzyskała odległość 100,5 metra a podczas drugiej serii poprawiła się jeszcze o jeden metr. Drugie miejsce zajęła Spela Rogelj  ( 99,0 m i 96,0 m ), a trzecia była Ursa Bogataj ( 96,0 m i 97,5 m ).

 W rywalizacji juniorów triumfowali Rok Tarman i Timi Zajc.

Pełne wyniki zawodów mężczyzn

Pełne wyniki zawodów kobiet

Pełne wyniki zawodów juniorów do lat 18

Pełne wyniki zawodów juniorów do lat 20

Źródło:  smusko.adamsoft.si

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.