Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. FIS reaguje. Poruszające słowa. “Bądźcie silni”

Screen - Eurosport

– Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z powodów kardiologicznych. Jej stan jest ciężki. Lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach. To silna dziewczyna. Wiem, że będzie walczyła – napisał na instagramie w poniedziałek Dawid Kubacki, informując o zakończenie. We wzruszający sposób wspierają go teraz rywale oraz FIS.

Screen – Eurosport

Dawid Kubacki nie wystartuje już w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie. Zawodnik przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że powodem takiej decyzji jest choroba żony – Marty.

Świat skoków wspiera Dawida Kubackiego i jego żonę

– Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z powodów kardiologicznych. Jej stan jest ciężki. Lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach. To silna dziewczyna. Wiem, że będzie walczyła – napisał na instagramie.

Po wpisie Kubackiego w sieci pojawiło się mnóstwo wyrazów wsparcie ze strony jego rywali. – Bądźcie silni. Najlepsze życzenia, trzymam kciuki! – napisał Norweg Halvor Egner Granerud, z którym Kubacki do niedzieli walczył o Puchar Świata. – Wszystkiego dobrego Dawid dla ciebie i twojej rodziny. Naprawdę mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze – skomentował Niemiec Karl Geiger. 

“Bądźcie silni”

– Nasze myśli są z wami. Wszystkiego dobrego – napisał Austriak Stefan Kraft. – Wszystkiego co najlepsze dla was wszystkich – to komentarz Słoweńca Petera Prevca.

Szczególny wymiar ma reakcja oficjalnego profilu społecznościowego FIS Ski Jumping. W tweecie opublikowano specjalne oświadczenie.

“Jesteśmy bardzo zasmuceni wiadomością dotyczącą Twojej żony Marty. Wszyscy uwielbiamy patrzeć na Twój niesamowity wysiłek i chęć odniesienia sukcesu, ale rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu.

Jako rodzina skoków narciarskich gorąco Was wspieramy i życzymy Marcie wszystkiego najlepszego. Mamy nadzieję, że wasza prywatność będzie szanowana i uprzejmie prosimy o wsparcie wszystkich fanów. Nasze myśli są z Wami, Dawidzie i Marto. Bądźcie silni.

Głos zabrał również trener Thomas Thurnbichler. – Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze – powiedział Austriak.

Źródło: Informacja własna / TT / Instagram

Mateusz Król
Obserwuj