Znany szwedzki biegacz zostanie piłkarzem?

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Lato to czas, w którym trening narciarzy biegowych może być nieco utrudniony. Świetny sposób znalazł na to Calle Halfvarsson. Szwedzki biegacz w weekend może zadebiutować jako piłkarz w szóstoligowym klubie Epplebo AIK.

Dla Halfvarssona przewidziana jest pozycja skrzydłowego pomocnika. Przeciwnikiem Epplebo AIK w towarzyskim meczu będzie drużyna z miasta Gagnet. Epplebo nie ma ostatnio dobrej passy (przegrało swój ostatni mecz 2:6), Gagnet zaś odniosi zwycięstwa (ostatnio 7-0), ciężko jednak powiedzieć kto w tym meczu ma szansę. Halfvarsson traktuje to jako wyzwanie i oczywiście ma zamiar się starać. Nie zamierza jednak oczywiście rzucać biegów dla piłki.

Co ciekawe Halfvarsson jeśli wystąpi nie byłby pierwszym zawodnikiem tak spędzającym przerwę letnią – robił to już Petter Northug. Sam podchodzi do tej przygody z entuzjazmem. – Nie wiem jakie są nasze szansę, ale będę się starał jak najlepiej. No i będę bardzo rozczarowany jeśli nie strzelę żadnego gola. – powiedział Calle. Piłka nożna to sport kontaktowy i kontuzjogenny – a Szwed miał z tym ostatnio problemy. Nie wydaje się jednak być tym przestraszony. – Postaram się być ostrożny, będę unikał kontaktów, a będę próbował dobrych dośrodkowań i po prostu chcę dobrze zagram.

Więcej na ten temat tutaj.

źródło: fondoitalia.it