Znany skoczek zakończył karierę. Co dalej z kadrą trójkolorowych?

W sezonie 2018/2019 nie zobaczymy już mocnego punktu francuskiej reprezentacji w skokach narciarskich. 34-letni Vincent Descombes Sevoie, który nie pojawił się na żadnej liście grup przygotowawczych do zmagań w kolejnym Pucharze Świata, postanowił zakończyć sportową karierę. 

Zamieszanie wokół Descombes Sevoie pojawiło się już przy ogłoszeniu kadr przygotowawczych. Francuski skoczek nie pojawił się na żadnych z list i zastanawiano się, dlaczego zaistniała taka sytuacja. Okazało się, że 34-letni zawodnik postanowił zakończyć karierę skoczka narciarskiego. – Od dzieciństwa dawałem z siebie wszystko. Chcąc rywalizować z najlepszymi na świecie, musisz dawać z siebie wszystko. Moja kariera to wieloletnie wyrzeczenia. Nie mam już w sobie tyle pewności, czy mógłbym to robić dalej na takim poziomie. Kiedy podsumowuję moje występy, mogę stwierdzić, że zostawiam świat skoków szczęśliwy – z poczuciem spełnienia – powiedział Vincent dla francuskich mediów.

Francuz poprzedni sezon może zaliczyć do tych przeciętnych, a nawet nieudanych. W startach przed i poolimpijskich zdobył on zaledwie 4 pucharowe punkty. Dużo lepiej było 2 sezony wstecz. Wtedy Vincent Descombes Sevoie został 16. zawodnikiem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, kończąc zmagania z 386-oma punktami i 13. miejscem w Turnieju Czterech Skoczni. Francuska kadra powinna mieć powody do zmartwień. Do szeroko rozumianej czołówki próbuje się dostać tylko Jonathan Leroyd. Reszty nie widać.

Źródło: ski-nordique.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.