Znany nowy termin przyszłorocznej Zimowej Uniwersjady

fot. Irek Trawka

Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Unii Sportów Uniwersyteckich ogłosił, że odwołana w pierwotnym terminie Zimowa Uniwersjada w Lucernie odbędzie się w grudniu przyszłego roku. Na takie rozwiązanie zgodziły się wszystkie goszczące ją kantony Szwajcarii.

Adam Cieślar ma w swojej kolekcji aż 6 złotych medali Uniwersjady (fot. Irek Trawka)

W sierpniu poinformowano o tym, że z powodu szalejącej pandemii koronawirusa (COVID-19) organizatorzy zdecydowali się przenieść największą sportową studencką imprezę na inny termin. Wszyscy interesariusze, w tym władze sześciu szwajcarskich kantonów, w których odbędą się zawody, debatowali przez ten czas nad rozsądnym terminem jej rozegrania. Drogą negocjacji wybrano ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia – 30. Zimowa Uniwersjada potrwa od 11 do 21 grudnia przyszłego roku.

 – Jesteśmy zachwyceni tym, że pomimo światowych trudności nasz event może się odbyć. Po szczegółowych konsultacjach ze wszystkimi interesariuszami zdecydowaliśmy jednogłośnie – impreza odbędzie się w grudniu 2021 – powiedział prezydent FISU, Oleg Matycin, cytowany przez oficjalną witrynę organizacji.

Co oczywiste, nie da się jeszcze ze stuprocentową pewnością stwierdzić, czy Uniwersjada odbędzie się w zaplanowanym powtórnie terminie. Impreza, mająca się rozegrać na siedmiu różnych obiektach, zdaniem prezydenta FISU nie zostanie jednak definitywnie odwołana.

źródło: fisu.net