Znany biegacz zaskakuje: “Gdyby nie medal w Pjongczangu, byłbym biathlonistą”

fot. M. Rudzińska

Federico Pellegrino (fot. M. Rudzińska)

Mistrz świata w sprincie stylem dowolnym z 2017 roku, Włoch Federico Pellegrino, udzielił wywiadu gazecie La Stampa poprzez Instagrama. Biegacz opowiedział o swoich codziennych czynnościach podczas obowiązkowej kwarantanny, a także zdradził kilka dotąd nieznanych szczegółów dotyczących jego kariery.

29-latek, którego specjalnością jest sprint łyżwą, podzielił się swoimi wspomnieniami sprzed kilku tygodni, kiedy odwołano Sprint Tour w Ameryce Południowej. Biegacz wiele sobie obiecywał po pierwszej edycji zawodów.

 – 9 marca, w poniedziałek, zostałem powołany do kadry na cykl zawodów w Ameryce. Potem teoretycznie odwołano wszystkie zawody sportowe, jednak byliśmy już przygotowani do wyjazdu. Wszyscy byliśmy zaskoczeni postawą FIS-u, który długo zwlekał z decyzją odwołania Sprint Touru – przyznał Pellegrino.

Zawodnik klubu narciarskiego G.S. Fiamme Oro przyznał, że dwa lata temu myślał o zmianie dyscypliny sportu. Biegacz miał dokonać identycznego ruchu, o jakim niedawno było głośno za sprawą Stiny Nilsson, i zająć się rywalizacją w biathlonie. Kluczowy miał być występ podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

 – Nie ukrywam, myślałem o tym. Uznałem, że nie osiągnę zbyt wiele w biegach na poziomie międzynarodowym ponad to, co już zdobyłem. Przed Igrzyskami powiedziałem sobie: to twoja ostatnia szansa. Masz 26 lat i jeśli w tym wieku wrócisz bez medalu – musisz coś zmienić. Na szczęście wywalczyłem srebro i pozostałem przy biegach – wyjaśnił Włoch.

Pellegrino mieszka wspólnie z inną włoską biegaczką narciarską, Gretą Laurent. Podczas kwarantanny para trenuje wspólnie w domu.

 – Znów powróciłem do rozruchu i odczuwam pierwsze korzyści z aktywności fizycznej. Greta i ja stworzyliśmy w domu przestrzeń do treningu. Rozciągamy się i rozgrzewamy pod dachem, ale tak szybko, jak to tylko możliwe, będziemy musieli powrócić do ćwiczeń na zewnątrz. Również dlatego, że muszę spalić trochę kalorii. Greta robi znakomite wypieki! – śmieje się Pellegrino.

źródło: lastampa.it