Znana szwajcarska biegaczka zakończyła karierę. “Czuję się wyczerpana fizycznie i psychicznie”

Nathalie von Siebenthal

fot: mcdn.newsnetz.ch

Nathalie von Siebenthal
fot: mcdn.newsnetz.ch

Jedna z najlepszych szwajcarskich biegaczek narciarskich ostatnich lat, Nathalie Von Siebenthal, podjęła decyzję o zakończeniu kariery. 26-latka uznała, że nie jest w stanie więcej poświęcić dla sportu i czuje się wyczerpana zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Nathalie Von Siebenthal po intensywnym sezonie zimowym i całkiem udanych mistrzostwach świata w Seefeld postanowiła zrobić sobie przerwę od treningów i do przygotowań wrócić nieco później, aby dać ciału czas na odpoczynek. Szwajcarka wiosną postanowiła wrócić w rodzinne strony i na kilka miesięcy zapomnieć o wyczynowym sporcie. W maju tamtejsze media informowały nawet, że Von Siebenthal może już w ogóle nie wrócić do sportu.

Czarny scenariusz dla szwajcarskich biegów narciarskich spełnił się i w najbliższej przyszłości młodzieżowej mistrzyni świata z 2015 roku na pewno nie zobaczymy na trasach Pucharu Świata. – Decyzja o wiosennej przerwie na odpoczynek była kluczowa – mówi biegaczka. – Czułam się wyczerpana fizycznie i psychicznie. Gdy nadeszła jesień, ucieszyłam się ze wznowienia treningu, ale po kilku dniach moje ciało i umysł zbuntowały się. Jestem teraz przekonana, że moja decyzja o przejściu na emeryturę jest słuszna – dodaje.

Von Siebenthal, cytowana przez nordicmag.info przyznała, że biegi narciarskie dużo jej dały i ma z nimi związanych wiele wspaniałych wspomnień. – Wspomnienia z rywalizacji w Pucharze Świata będą mi towarzyszyły przez resztę życia. To była piękna szkoła życia, w trakcie której zdobyłam cenną naukę i odkryłam miejsca, których pewnie nigdy nie zobaczyłabym na oczy – mówi Szwajcarka.

W swojej karierze Nathalie Von Siebenthal ani razu nie stanęła na podium Pucharu Świata, ale kilka razy była blisko miejsc w czołowej trójce. Podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu Szwajcarka dwukrotnie plasowała się na szóstym miejscu, a w biegu łączonym na mistrzostwach świata w Lahti otarła się o podium, zajmując czwarte miejsce. Miniony sezon Helwetka zakończyła na 28. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Źródło: Nordicmag.info

1 thought on “Znana szwajcarska biegaczka zakończyła karierę. “Czuję się wyczerpana fizycznie i psychicznie”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.