Znana zawodniczka wróciła na skocznię po kontuzji

fot. Grega Valančič / Sportida

Jedna z najlepszych słoweńskich skoczkiń wróciła do treningów na skoczni. Jej blisko siedmiomiesięczna przerwa była spowodowana kontuzją kolana. Trener Zoran Zupančič jest zadowolony z postawy swojej zawodniczki.

fot. Grega Valančič / Sportida

Słoweńska skoczkini narciarska Urša Bogataj, która doznała kontuzji kolana pod koniec ubiegłego roku, oddała wczoraj swoje pierwsze skoki na 80-metrowym obiekcie w Planicy. O przebiegu rehabilitacji i planach na przyszłość opowiedział trener Zupančič, który obecnie przygotowuje drużynę do pierwszych zawodów w Czechach.

– Urša jest teraz w połowie drogi, a teraz w jej przypadku jest czas na specjalne treningu. Musimy być ostrożni. Nie wolno nam robić niczego na siłę. Dzisiejsze skoki były wykonywane z rezerwą i trochę większą uwagą – mówił wczoraj słoweński szkoleniowiec. – Ten ostatni skok był całkiem normalny, ponieważ zawodnicy cały czas mają skoki w nogach i pamięć motoryczną po kontuzji – ocenił Zupančič.

– Po 50-100 skokach spodziewany jest spadek formy, więc będziemy musieli cierpliwie trenować. Będziemy wykonywać więcej skoków na małych obiektach, a także będziemy musieli być cierpliwi w zawodach – powiedział Zoran.

Szkoleniowiec bardzo chwalił postawę Ursy podczas przebiegu rehabilitacji. – Poradziła sobie z nią znakomicie, chociaż nastąpiła przerwa spowodowana pandemią koronawirusa – podkreślał Zupančič. Teraz słoweńskie skoczkinie mają kilka dni wolnego. W nadchodzący poniedziałek rozpoczną zgrupowanie w Villach, a następnie przejadą do Kranja. Pierwsze konkurs Letniego Grand Prix odbędą się w Frenstacie w dniach 14-15 sierpnia.

Źródło: Siol.net

Mateusz Król
Obserwuj