Znana rywalka Justyny Kowalczyk zakończyła karierę

fot. Robert Cianflone/Getty Images Europe

Słoweńskie biegi narciarskie straciły kolejne ważne ogniwo. Do Katji Visnar, która miesiąc temu ogłosiła zakończenie kariery, dołączyła doświadczona Vesna Fabjan, która o swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

fot. Robert Cianflone/Getty Images Europe

Vesna Fabjan przez wiele lat – wspólnie z Katją Visnar i Petrą Majdič – stanowiła o sile słoweńskich biegów narciarskich. 35-letnia biegaczka specjalizowała się w sprintach, a jej największym sukcesem jest bez wątpienia brązowy medal olimpijski wywalczony w 2014 roku podczas igrzysk w Soczi. Słowenka przegrała wówczas tylko z Maiken Caspersen Fallą i Ingvild Flugstad Oestberg.

Fabjan z powodzeniem rywalizowała także w Pucharze Świata, pięciokrotnie plasując się na podium i odnosząc dwa zwycięstwa (oba w Rybińsku). Najwyżej w klasyfikacji generalnej Słowenka znalazła się w sezonie 2009/2010, gdy ukończyła zmagania na 21. pozycji z dorobkiem 321 punktów.

35-latka o swojej decyzji o zakończeniu kariery poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych i na ogłoszenie tej informacji wybrała Dzień Olimpijski przypadający na 23 czerwca. – To była trudna decyzja, ale wiem, że to właściwy czas, aby się pożegnać – napisała Fabjan na swoim profilu na Instagramie.

Źródło: Instagram