Znana norweska biathlonistka kończy karierę

fot. VG.no

fot. VG.no

Po wielu latach konkurowania w biathlonowym Pucharze Świata Fanny Horn Birkeland postanowiła zakończyć swoją karierę. 29-letnia zawodniczka w swojej karierze zdobyła cztery medale imprez najwyższej rangi.

Po ostatnich zawodach biathlonowego Pucharu Świata w tym sezonie w Oslo, reprezentantka gospodarzy Fanny Horn Birkeland, ogłosiła koniec kariery. Decyzja dziwi szczególnie, że Birkeland ma dopiero 29-lat i planowała wcześniej występ w przyszłorocznych igrzyskach. – Zrobiłam wszystko, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki a i tak miałam wiele problemów. Trudno jest kiedy cały czas wylewasz poty na treningach, wysilasz się a efektów i tak nie widać – tłumaczyła swoją decydję Fanny Horn Birkeland. – Nie jestem faktycznie stara, ale do pewnego momentu czułam się jako zawodniczka “w grze”, ale teraz to już się skończyło – dodawała.

Norweżka przez całą swoją karierę raz stanęła na podium, kiedy wygrała sprint w Ruhpolding w 2015 roku. Na swoim koncie ma brązowy medal igrzysk olimpijskich w Soczi oraz złoto i dwa brązowe krążki z mistrzostw świata. Wszystkie te sukcesy osiągała w sztafetach. Tytuł wywalczyła ze swoją drużyną przed własną publicznością, rok temu w Oslo. – Zaczęłam od narciarstwa biegowego. W moim klubie byli trenerzy od biathlonu i oni namówili mnie na zmianę w wieku 12 lat – wspomina początki Birkeland. Była już biathlonistka nie ma jeszcze dokładnie sprecyzowanych planów na przyszłość. – Być może zostanę trenerką dzieci w biathlonie – rozmyślała.

Źródło: Biathlonworld.com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: