Znamy wstępny kalendarz Pucharu Świata w biathlonie na sezon 2021/2022. Są nowości

Fot. Manzoni/IBU

Międzynarodowa Unia Biathlonu opublikowała na swojej stronie internetowej wstępny kalendarz Pucharu Świata na sezon 2020/2021. Zgodnie z nim zmagania mają zostać zainaugurowane pod koniec listopada (27-28) w Kontiolahti, a zakończyć się 20 marca w norweskim Oslo Holmenkollen. W zestawieniu nie zabrakło także kilku nowości, jak choćby weekendów w Raubiczach i estońskiej Otepää.

Fot. Manzoni/IBU

Z kalendarza, który kilka dni temu pojawił się na stronie IBU wynika, że sezon olimpijski Pucharu Świata w biathlonie ma rozpocząć się 27 listopada w fińskim Kontiolahti, gdzie – podobnie jak rok temu – mają odbyć się biegi indywidualne i sprinty. Drugi weekend ma należeć do Oestersund (2-5 grudnia). W Szwecji zawodnicy i zawodniczki powalczą w sprincie, biegu pościgowym i w sztafetach.

Ze Skandynawii biathloniści, podobnie jak przed rokiem, przeniosą się do austriackiego Hochfilzen (10-12 grudnia), a następnie do francuskiego Annecy / Le Grand-Bornand (16-19 grudnia), gdzie w minionym sezonie nie udało się rozegrać zawodów ze względu na rozwój pandemii koronawirusa we Francji. Potem zawodników czeka przerwa świąteczna, a do rywalizacji powrócą dopiero na początku stycznia w Niemczech, gdzie już tradycyjnie odbędą się dwa weekendy z Pucharem Świata. Pierwsze zawody zaplanowano w dniach 6-9 stycznia w Oberhofie, a kolejne tydzień później (12-16 stycznia) w Ruhpolding.

Prosto od naszych sąsiadów zza Odry biathloniści przeniosą się do Anterselvy (20-23 stycznia). We Włoszech odbędą się biegi indywidualne, sztafety i biegi masowe i będzie to ostatni sprawdzian przed najważniejszą imprezą sezonu, czyli igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Biathloniści i biathlonistki o medale imprezy czterolecia walczyć będą od 5 do 19 lutego.

Po zakończeniu igrzysk olimpijskich zawodników czekają dwa tygodnie przerwy. Do rywalizacji powrócą oni 3 marca w leżącej nieopodal Mińska białoruskiej wsi Raubiczy, a następnie przeniosą się do estońskiej Otepää znanej z Pucharu Świata w biegach narciarskich. Sezon ma zakończyć się 20 marca w Oslo. Kalendarz opublikowany przez IBU na stronie internetowej nie jest jeszcze oczywiście ostateczną wersją terminarza na przyszły sezon Pucharu Świata. Decyzje wiążące powinny zapaść latem.

Źródło: IBU