Znamy wstępne składy na Klingenthal. Polacy w najmocniejszym składzie

Już za dwa tygodnie czekają na nas finałowe zawody z cyklu Letniej Grand Prix w Klingenthal. Niektóre reprezentacje, w tym Polska podała już swój skład i na pewno dostarczą nam wiele emocji.

Na Facebooku Weltcup Klingenthal możemy się dowiedzieć, że na konkursy finiszujące tegoroczną LGP do udziału zostało zgłoszone aż 19 drużyn. Część z nich już na dwa tygodnie przed zawodami podała swój wstępny skład, a są to: Austria, Kazachstan, Rosja, Turcja, Stany Zjednoczone Ameryki, Ukraina oraz najważniejsze dla nas, czyli Polska.

Reprezentacja Polski do Niemiec uda się w najmocniejszym swoim składzie. Do udziału została zgłoszona siódemka naszych reprezentantów w skokach narciarskich. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że na starcie zobaczymy: Klemensa Murańkę, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Kamila Stocha i walczącego o triumf w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix – Dawida Kubackiego.

Również Austria do Klingenthal pojedzie w bardzo mocnym składzie. W tym przypadku również zobaczymy siedmiu skoczków narciarskich, a są to: Manuel Poppinger, Manuel Fettner, Daniel Huber, Andreas Kofler, Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer oraz Michael Hayboeck.

Jednego reprezentanta w Niemczech będzie mieć Ukraina, a mianowicie jest to Vitali Kaliniczenko. Kanada postanowiła wystawić swoich dwóch podopiecznych, czyli Joshua Maurer i Mackenzie Boyd-Clowes. Po trzech zawodników wystawiły USA ( Kevin Bickner, Casey Larson, William Rhoads), Kazachstan (Nikołaj Karpienko, Ilya Kratov, Sabirzhan Muminov) oraz Turcja (Fatih Arda Ipcioglu, Muhammed Ali Bedir, Muhammet Irfan Cintimar).

Źródło: Facebook – Weltcup Klingenthal

1 thought on “Znamy wstępne składy na Klingenthal. Polacy w najmocniejszym składzie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.