konfa-0022Wszystko jest już jasne! Polski Związek Narciarski ogłosił dzisiaj rozstrzygnięcia w konkursach na stanowiska trenerów kadr w dyscyplinach narciarskich.

Największe emocje budził wybór trenera kadry A Mix w biegach narciarskich. Sporo spekulowało się na ten temat, mówiono, że stanowisko może objąć szkoleniowiec z Włoch. Okazała się jednak, że schedę po Krężeloku przejmie Miroslav Petrasek z Czech. Nowy trener współpracował prawie 15 lat z kadrą w swojej ojczyźnie. W tym czasie nasi południowi sąsiedzi wywalczyli w biegach narciarskich trzy medale olimpijskie i pięć w mistrzostwach świata.

Polski Związek Narciarski ogłosił dziś także, że trenerem kadry narodowej kombinatorów norweskich zostanie jeden z naszych byłych zawodników – Mateusz Wantulok. Nowy szkoleniowiec w minionym sezonie zdobył brązowy medal Uniwersjady, a w marcu został wicemistrzem Polski. Jego współpraca z kolegami z kadry może być bardzo ciekawa.

Poza biegami i kombinacją, nowych trenerów mają także snowboardziści i alpejska kadra kobiet. W tej pierwszej dyscyplinie postawiono na Tomasza Tylke. Młodzieżową kadrę kobiet w alpejce poprowadzi natomiast Mateusz Herda. Wszyscy wymienieni wyżej nowi trenerzy będą pracować do 2018 roku. Ich głównym celem mają być Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang.

Źródło: pzn.pl / Gazeta Wyborcza

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.