Znamy sztab Niemców. Z kim będzie współpracował Horngacher?

Znamy wszystkich członków kadr niemieckiej reprezentacji skoczków, których do pracy powołał Niemiecki Związek Narciarski. Wiemy zatem, kto wraz ze Stefanem Horngacherem poprowadzi kadrę narodową, ale także, jak zmieni się obsada trenerów zaplecza oraz “młodzieżówki”.

Jak poinformował Niemiecki Związek Narciarski kadrą A wraz ze Stefanem Horngacherem zajmą się byli trenerzy kadry B – Bernhard Metzler i Christian Heim, a także Jens Deimel, który w zeszłym sezonie współpracował jeszcze z Wernerem Schusterem. Nie będą to zatem zmiany rewolucyjne, a jedynie wypełnienie schematu, który musi się w pewien sposób odbudować wraz ze zmianą głównego szkoleniowca.

Kadrę B po duecie Metzler-Heim przejmą Christian Winkler w roli głównego trenera, a także Peter Rohwein i Andreas Mitter, którzy będą go w niej wspierać. Obaj to postacie znane fanom skoków – pierwszego na stanowisku trenera głównej reprezentacji po 4 latach zastępował Schuster, a drugi szkolił w latach 2016-2018 Finów. Pozostała jeszcze kadra młodzieżowa, za którą w sezonie 2018/2019 odpowiedzialni będą Tino Haase, Christian Leitner i Andreas Günther.

Sezon letni skoków narciarskich rozpocznie cykl Letniego Grand Prix, który zainauguruje weekend w Wiśle w dniach 19-21 lipca. Bilety powinny znaleźć się w sprzedaży najpóźniej na początku maja.

Źródło: deutscherskiverband.de/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.