Znamy słoweńskie kadry na najbliższy sezon

DSC_0499

W sezonie 2016/17 Słoweńcy będą trenować w dwóch grupach szkoleniowych – A i B. W każdej z nich znalazło się 9 zawodników. Pierwsze skoki mają oddać już w połowie maja, na średnim obiekcie w Planicy.

W kadrze A poza zdobywcą Kryształowej Kuli Peterem Prevcem trenować będą też: Jernej Damjan, Nejc Dezman, Jaka Hvala, Robert Kranjec, Anze Lanisek, Anze Semenic i Jurij Tepes. Do grupy tej należeć będzie także Domen Prevc, jednak ze względu na młody wiek, większość treningów będzie odbywał w Krajowym Centrum Sportów Nordyckich. Trenerem grupy pozostanie Goran Janus.

Kadra B będzie się natomiast składać z zawodników takich jak: Rok Justin, Tomaz Naglic, Andraz Pograjc, Cene Prevc, Ernest Prislic, Matjaz Pungertar i Miran Zupancic. Szczególna sytuacja dotyczy dwóch skoczków: Andraza Modica i Jure Sinkovca. Ten pierwszy na razie jest tylko kandydatem do kadry B, a drugi mimo statusu kadrowicza pierwszej grupy, będzie trenował z drugą. Nad wszystkich czuwać będzie trener Igor Medved.

Aktualnie, kadra Słowenii zajmuje się przygotowaniem siłowym. Większość ich treningów odbywa się w sali gimnastycznej, gdzie pracują nad siłą i mocą. Część zajęć realizowana jest też na stadionach lekkoatletycznych. Powoli też włączane są ćwiczenia techniczne. Trzytygodniowy cykl zostanie zakończony zgrupowaniem w Chorwacji.

Zawodnicy udadzą się tam powtórnie w październiku, tuż po treningach w Klingenthal, a przed skokami w Obertsdorfie, Ga-Pa i Innsbrucku. Pierwsze treningi na skoczni odbędą się jednak nie zagranicą, a na rodzimych obiektach w Planicy. Zawodnicy rozpoczną swoje treningi na skoczni HS 80, a później najprawdopodobnie przeniosą się na trochę większe obiekty.

Źródło: siol.net/skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.